banner154

Mersin'deki ekmek dağıtım kavgasında söz sırası Neşet Tarhan'da

Dün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtımının yasaklandığını söylemesinin ardından Mersin karıştı. 

Mersin'deki ekmek dağıtım kavgasında söz sırası Neşet Tarhan'da

Dün Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasının ardından, önce Mersin Valiliği, ardından Akdeniz Belediyesi, bu sabah ise AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan bir açıklama yaptı. Son olarak ise Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan yazılı bir açıklama ile sokağa çıkma yasağının başladığı günden bu yana yaptığı gibi Mezitli'de açık olan fırınların telefonlarını paylaştı.

İşte o açıklama:

"Mezitli'de corona virüs salgınına ilişkin çalışmalar "Mezitli Kaymakamlığı Sosyal Vefa Grubu" kararları doğrultusunda sürdürülmektedir. 

Bu bağlamda Belediyemizin ekmek satışı konusunda tasarrufu olmamıştır. Belediyemizden vatandaşın bireysel ekmek istemleri ise faaliyetlerine izin verilen fırınlara yönlendirilmektedir. 

Kaymakamlık Sosyal Vefa Grubunca ekmek satışı yapacak fırınlar ve satış bölgeleri de planlanmış olup, bu fırınların listesi ve telefon numaraları Belediyemiz sosyal medyasınca sürekli duyurulmaktadır."

Neşet Tarhan
Mezitli Belediye Başkanı
 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232