banner154

Devlet Bahçeli Mersin'de ittifak isteyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında bugün saat 16.00'da bir görüşme gerçekleşecek. Bahçeli'nin görüşmede Mersin'de ittifak isteyeceği ve Hamit Tuna'nın adaylığının desteklenmesini isteyeceği iddia ediliyor.

Devlet Bahçeli Mersin'de ittifak isteyecek
banner255

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında bugün 'yerel seçimlerde ittifak' başlığı altında bir görüşme gerçekleşecek. İki parti arasında tüm Türkiye'de değil bazı illerde işbirliği olacağı iddia ediliyor.

"Peki formül ne?" sorusunun yanıtı, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'ın bugünkü köşesinde sorulmuş ve yanıtı da şu şekilde verilmiş: 

"Tüm Türkiye'de değil bazı illerde işbirliği. İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin ve Tekirdağ'da işbirliğine kesin gözüyle bakılıyor..."

Bu anlamda MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bugün Mersin'de ittifak adayı olarak MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'nın etrafında birleşilmesini ve Tuna'nın desteklenmesini isteyeceği ifade ediliyor.

En büyük merak konusu ise adı AK Parti ile anılan ve dün MHP'den istifa eden mevcut Başkan Burhanettin Kocamaz ile ilgili bir konuşmanın görüşme sırasında gündeme gelip gelmeyeceği.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner325

banner232