banner154

Alican Kılınç: 30 Ağustos ulusumuzun dirilişidir

Erdal Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Alican Kılınç, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Alican Kılınç: 30 Ağustos ulusumuzun dirilişidir
30 Ağustos'un bir kahramanlık abidesi olduğunu söyleyen Erdal Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Alican Kılınç, "Tarihimiz zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, ulusumuzun yeniden dirilişidir" dedi.

Erdal Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Alican Kılınç, yayınladığı mesajında şunları kaydetti: "Kahraman bir milletin, kahraman evlatlarının, asil gayeler uğrunda hayatlarını feda ederek inşa ettikleri bu abide faziletin alçaklığa üstün bulunduğunun Türk milletinin yenilmez olduğunun en somut örneğidir. 

Başkomutanlık meydan savaşı ile Anadolu'nun milletimizin vatanı olduğunu bütün dünyaya göstermiştir. 30 Ağustos 1922 tarihi, ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, kadınıyla erkeğiyle ordusu ile verdiği bu mücadelenin ulusal benliğini kurtardığı ve büyük zafer destanının yazıldığı gündür. Bu tarihte, milletimiz gerektiğinde birlik ve beraberliğinin önüne hiçbir gücün geçemeyeceğini nasıl gösterdiyse günümüzde de birlik ve beraberliğimizi zedeleyici güçlere karşı en güzel cevabı bir araya gelerek verecektir. Bu düşüncelerle; Milletimize büyük bir zafer kazandıran, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm Mersinliler'in 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum" dedi.Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner333

banner232