banner154
banner235

Veysel Memiş: Olumsuzluklar, Türkiye Ekonomisini Durdurmaya Yetmedi

MTOSB Müteşebbis Heyet Üyesi Veysel Memiş, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2017 yılının ikinci çeyreğine ilişkin büyüme oranlarını açıklamasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Veysel Memiş: Olumsuzluklar, Türkiye Ekonomisini Durdurmaya Yetmedi
banner255

TÜİK'in nisan-haziran dönemine ilişkin ikinci çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hâsıla (GSYH) verilerine göre Türkiye ekonomisinin bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,1 arttığını ifade eden Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi Veysel Memiş, 'Dünyanın en güçlü ekonomisine sahip ülkeleri arasında olma yolunda hızla ilerliyoruz' dedi.

Türkiye'nin, yaşanan olumsuzluklara rağmen büyüdüğünü ve güçlendiğini ifade eden Memiş, 'Son birkaç günde gelen ihracat, sanayi üretim endeksi ve bugün açıklanan Türkiye ekonomisinin büyüme istatistikleri, ülkemizin yaşanan olumsuz süreçlere rağmen ara vermeden büyümeye ve güçlenmeye devam ettiğini gösteriyor. İçeriden ve dışarıdan Türkiye'nin önüne çekilmek istenen tüm setlere rağmen Dünya'nın en güçlü ekonomisine sahip ülkeleri arasında olma yolunda hızla ilerliyoruz' dedi.

"Türkiye Ekonomisine Güven Tam"

Memiş, 'Rusya ile yaşanan krizin ardından turizm gelirlerinde beklenen azalma, 15 Temmuz darbe girişimi ve ülkemizin zaman zaman yaşamış olduğu menfur olayların piyasalar üzerindeki bir dizi etkileri Türkiye ekonomisini durdurmaya yetmedi. Ülkemizin kesintisiz olarak büyümesinde siyasi istikrarın en büyük etken olduğunu düşünüyorum. Devletimizin izlediği politika ve ihracata, sanayiye verdiği destek Türkiye ekonomisine güven duyulmasını sağlıyor' şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım