banner154
banner235

Toroslar Belediyesi Yaz Spor Okullarında 10 bin çocuğa eğitim verilecek

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, geçen yıl 6 bin çocuk ve gencin eğitim aldığı Toroslar Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda bu yıl hedeflerinin 10 bin çocuğa eğitim vermek olduğunu söyledi.

Toroslar Belediyesi Yaz Spor Okullarında 10 bin çocuğa eğitim verilecek
banner255

Toroslar Belediyesi’nin Çukurova Mahallesi’ndeki 18 bin metrekare alanda iki yıl önce hizmete açtığı olimpik yüzme havuzu, bu yıl da yüzme öğrenmek isteyenlere kapılarını açacak. Okulların kapanmasıyla birlikte 12 Haziran Pazartesi günü ilk etabı başlayacak yüzme kursları öncesinde tesis, temizlik ve bakım çalışmalarına alınarak sezona hazırlanıyor.

Başkan Tuna, olimpik yüzme havuzundaki bakım çalışmalarını inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Burada bir açıklama yapan Tuna, çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek amacıyla açtıkları yaz spor okullarında hedeflerinin geçen yıl 6 bin olan katılım sayısını 10 bine çıkarmak olduğunu belirtti. Tuna, “7-18 yaş aralığında olanların faydalanabileceği yüzme kurslarımızı, okulların kapanmasıyla birlikte 12 Haziran Pazartesi günü başlatıyoruz. Sezona hazırladığımız olimpik yüzme havuzumuzda temizlik ve bakım çalışmalarını gerçekleştiriyor ve hijyen kurallarına büyük önem veriyoruz.

Geçen yıl 4 bin çocuk ve gencimiz burada temel yüzme eğitimlerini aldılar. Bunun yanı sıra futbol branşında da 10 tesisimiz hazır. Basketbol kurslarımızın da kayıtlarını almaya başladık. Geçen yıl yüzme ile birlikte 6 bin çocuğumuzu futbol ve basketbol kurslarına tabi tutarak eğitim vermiştik. Bu yıl da hedefimiz 10 bin çocuğumuzun spor eğitimi almasıdır” dedi. Tuna, Toroslar Belediyesi Yaz Spor Okullarına kayıt yaptırmak isteyenlerin Çukurova Mahallesi’ndeki olimpik yüzme havuzu tesisinin içerisindeki Spor İşleri Koordinatörlüğüne başvurabileceklerini ya da tesisin telefonunu arayarak bilgi alabileceklerini ifade etti.

Futbol ve basketbol branşının kayıtlarının aynı zamanda Akbelen Mahallesi Koray Aydın Stadı’nda da yapıldığını dile getiren Tuna, kursiyerlere bu yıl da servis imkanı sağlayacaklarını bildirdi. Tuna, “Amacımız, özellikle çocuklarımızın yaz tatillerini eğlenerek ve spor yaparak değerlendirmelerini ve özellikle kötü alışkanlıklar içerisine girmemelerini sağlamaktır. Bu nedenle yaz spor okullarımıza büyük önem veriyoruz. Sporun merkezi olan Toroslarımızda, onların hocalarımızın nezaretinde hangi branşta spor yapmak istiyorlarsa o branşta daha yükselmelerini ve tüm aktivitelerimizden yararlanmalarını istiyoruz” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232