banner154
banner235

Toroslar Belediyesi, Bilim Şenliği’nde stant açtı

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, 2.Uluslararası Mersin Bilim Şenliği’nde stant açtı. Belediyenin standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Toroslar Belediyesi, Bilim Şenliği’nde stant açtı
banner255
Mersin Üniversitesi koordinasyonunda Yenişehir CNR EXPO Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış programına katılan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi standını ziyaret eden katılımcılarla yakından ilgilendi.

Türkiye’de ilk defa Toroslar’da kurulan ve dünyada dördüncü merkez olan yoğunlaştırılmış güneş enerjisinden elektrik enerjisi üreten güneş enerjisi santralinin tanıtımının yapıldığı ve sanal gerçeklik gözlüğünün yer aldığı stantta, tarihi en eski 480 milyon öncesine dayanan fosillerin sergisi dikkat çekerken, katılımcılara içerisinde deneylerin bulunduğu kitapçık da hediye edildi.

Toroslar Belediyesi olarak göreve geldikleri 13 yılda halka daha hızlı, verimli ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla teknolojik gelişmişlikleri yakından takip ettiklerini belirten Başkan Hamit Tuna, özellikle gençlerin bilime yönelmesini çok önemsediklerini ve bu kapsamda çeşitli çalışmalar yaptıklarını, etkinlikler düzenlediklerini söyledi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257