banner154

Soner Serttaş: Yerli otomobil, ülke ekonomisine katkı sağlayacak

Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, yerli marka otomobil üretimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Serttaş, 'Yerli otomobil sayesinde, dünyanın gözü bir kez daha Türkiye'nin üzerinde olacak' dedi.

Soner Serttaş: Yerli otomobil, ülke ekonomisine katkı sağlayacak
banner255

Yerli otomobilin tercih edilen bir marka haline gelmesi için iş insanları olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirten Serttaş, 'Türk otomotiv sanayisinin çok güçlü bir altyapısı var. Otomotiv sektöründe ve yan sanayisinde oldukça gelişmiş bir ülkeyiz. Dünyanın en gözde otomobil markalarına parça üretip bunları ihraç ediyoruz. Şimdi tamamen kendi üretimimiz olan, kendi ismimizi taşıyan yerli otomobilin üretilmesi ve hem yurt içinde hem de dünya pazarında tercih edilen bir marka haline getirilmesi için iş insanları olarak elimizden geleni yapacağız' dedi.

Yerli otomobilin ülke ekonomisine katkı sağlayacağının altını çizen Soner Serttaş, 'Yerli otomobil, ülkemiz için milli ve güçlü bir marka olacak. Yerli otomobilimiz sayesinde Türkiye küresel pazara hitap edecek ve ülkemiz otomobil sektöründe de podyuma çıkacak. Dolayısıyla dünyanın gözü bir kez daha ülkemizin üzerinde olacak. Yerli marka otomobilimiz yeniliklere, taleplere, trendlere cevap verir nitelikte olursa uzun vadede de ülke ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyorum' şeklinde konuştu.

Açıklamasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da teşekkür eden Serttaş, 'Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin birçok hayali gerçeğe dönüştü. Hayallerimizin gerçeğe dönüşmesine öncülük eden Cumhurbaşkanımıza ve yerli otomobil üretimi için ilk adımı atan değerli kuruluşlarımıza teşekkürü borç biliyorum' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner232