banner154
banner235

Soğuğa dayanamayan göçmen kuşa şefkat eli

Erdemli Belediyesi personeli, bitkin düşmüş halde bulduğu balaban kuşunu Doğa Korumu ve Milli Parklar yetkililerine teslim etti.

Soğuğa dayanamayan göçmen kuşa şefkat eli
banner255
Mersin'in Erdemli ilçesinde belediye personeli tarafından bitkin düşmüş halde bulunan balaban kuşu, Doğa Korumu ve Milli Parklar yetkililerine teslim edildi.
Erdemli ilçesi Limonlu Mahallesi'ndeki sulak alan çevresinde çalışmalar yürüten belediye personeli, yol kenarında bitkin düşmüş halde bir balaban kuşu buldu. Karton koli içerisine konulan kuş, oda sıcaklığında kendine geldi. Kuş daha sonra
Doğa Korumu ve Milli Parklar yetkililerine teslim edildi. Durumu haber alan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da kuşla yakından ilgilendi. Kuşun yetkililere teslim edilmesi sırasında konuşan Tollu, "Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Her canlıya sahip çıkmak gerek. Erdemli'de kimsenin yalnız olmadığını, Erdemli'de her canlının belediyemizin güçlü himayesinde olduğunu birlikte müşahede ediyoruz. Herhalde doğadaki diğer canlılar da bu güzelliği anlamışlar ki sıkıntıda olan herkes belediyemize sığınıyor. Bize sığınan her canlıya şafkatli elimizi uzatmaya gayret ediyoruz" dedi.
Kuşu teslim alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şubesi görevlilerinden Muharrem Keskin, "Bu balaban göçmen bir kuştur. Muhtemelen yoğun kış şartlarından dolayı göçünü tamamlayamamış. Bölgeye geçici olarak inmiş olabilir. Yorgun düşmüş ve hava şartlarından etkilenmiştir diyebiliriz" diye konuştu.
Keskin, kuşun yapılacak bakımın ardından eski sağlığına kavuşacağını kaydetti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım