banner154
banner235

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, muhtarlara iftar yemeği verdi

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, halkla buluşmaya devam ediyor.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, muhtarlara iftar yemeği verdi
banner255

Silifke Kaymakamlığı, “Komşunu tanıyor musun?”, “Komşu komşunun külüne muhtaçtır” “Üzerinde anne ve babanın komşunun her çocuğun her insanın her canın hakkı var. Bu ramazan ve her zaman” sloganı ile Muhtarlara Gazi Anadolu Lisesi bahçesinde iftar yemeği verdi. Yemekte Kaymakam Şevket Cinbir ve eşi Hayriye Cinbir iftara katılanlarla yakından ilgilendi.

“Onbir ayın sultanı mübarek Ramazan ayındayız” diyen Kaymakam Cinbir, şöyle devam etti;

“Bu ay Kutsal kitabımız Kur’an’ın nazil olmaya başladığı ve oruç ibadetini eda ettiğimiz bir aydır. Toplumsal birlik ve beraberliğimizi güçlendiren önemli zaman dilimlerinden birisidir. Bu ayda evlerimizin neşesi artacak, akrabalık, komşuluk ve dostlarımızla ilişkilerimiz daha da güçlenecektir. Oruç ibadetinin bize öğreteceği güzelliklerden birisi de hiç şüphesiz ihtiyaç sahiplerinin halini anlamaktır. Bu itibarla yerine getireceğimiz zekat ve sadaka-ı fıtır ibadetlerimiz başta olmak üzere yapacağımız yardımlarla zor durumda olan kardeşlerimizle de ilgilenmeyi ihmal etmeyelim.

Başta aile içi olmak üzere var olan dargınlıkları gidermek için bu kutlu mevsim Ramazan ayını bir fırsat bilelim. Bu mübarek ayda, dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağları kuvvetlenerek, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmektedir. Dini ve insani duyguların daha da yoğunlaştığı, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükâfatlarının sınırsız olarak verildiği bu mübarek ayı iyi ve güzel davranışları artırarak en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir. Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış, hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım