banner154

Serdar Yıldızgörer: Nükleer Meslek Lisesi Mersin’de olmalı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, kurulacak olan Nükleer Meslek Lisesi’nin Mersin’de olması gerektiğini belirtti.

Serdar Yıldızgörer: Nükleer Meslek Lisesi Mersin’de olmalı
banner255

Akkuyu’da çalıştırılmak üzere Teknik personel yetiştirmeyi amaçlayan Nükleer Meslek Lisesi’nin Mersin’de olması gerektiğini belirten Başkan Yıldızgörer, ‘Nükleer Meslek Lisesi’nin Mersin’de olması hem Mersin için, hem de eğitim alan öğrenciler için avantaj olacaktır’ dedi.

Öğrencilerin yerinde eğitim alması gerektiğini belirten Serdar Yıldızgörer, ‘Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin Mersin’de olması nedeniyle, ara eleman yetiştirecek olan Nükleer Meslek Lisesi’nin de Mersin’de olması hem Mersin, hem de öğrenciler için ciddi bir avantaj olacaktır. Öğrencilerin teknik bilgiler edinebilmesi için sürekli yerinde inceleme yaparak aldıkları eğitimi pekiştirmeleri gerekiyor. Bu eğitimin verilmesi için en uygun şehir Mersin’dir. Binlerce kişinin istihdam edileceği bu proje, Mersin için de ciddi bir ekonomik kalkınma istihdam hamlesi olacaktır’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner334

banner336

banner234

banner343

banner325

banner326

banner232