banner154

Serdar Yıldızgörer: Enflasyonla Mücadelede Hükümetimizin Sonuna Kadar Yanındayız

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Başkanı Serdar Yıldızgörer, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın bugün açıkladığı enflasyonla mücadele paketine ilişkin yazılı bir açıklama gerçekleştirdi.

Serdar Yıldızgörer: Enflasyonla Mücadelede Hükümetimizin Sonuna Kadar Yanındayız
banner255

Yıldızgörer açıklamasında şunları kaydetti:  

MÜSİAD olarak geçmişten bugüne üretim ekonomisi esasıyla büyümeyi ve yerli ve milli üretim konusunu kendimize şiar edindik. Bizler, “Meselemiz Türkiye Olsun” diyerek yola çıktık ve attığımız her adımı bu şuurla yerine getirdik. Yine aynı şuur ve hissiyatla göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, her platformda enflasyonla mücadele konusuna dikkat çektik.

Enflasyon; ekonomik olduğu kadar, sonuçları bakımından sosyal bir olgu niteliği taşımaktadır. Bu nedenle enflasyonu yalnızca “fiyatlar genel düzeyinde gözlenen artışlar” olarak değerlendirmek yetersiz olacaktır. Enflasyonla birlikte değer kaybeden yalnızca para birimi değil; aynı zamanda işverenin üretim azmi, işçinin alın teri; yani milletin servetidir. Bu bağlamda üreticisinden tüketicisine, kamu sektöründen özel sektörüne kadar ekonomi içerisinde yer alan bütün aktörler olarak, enflasyonla mücadelede topyekûn bir duruş sergilemek zorundayız.

Eylül ayı itibariyle yüzde 24,5 seviyesine yükselen enflasyon oranında, döviz kurunda gözlenen dalgalanmaların etkisiyle artış kaydeden girdi maliyetlerinin etkisi elbette yadsınamaz. Ancak “Yüksek Kur - Yüksek Enflasyon” sarmalından çıkış noktasında; iş dünyasının temsilcileri olarak bizler, enflasyonla mücadelede ekonomi yönetiminin alacağı her türlü karara destek vermeye ve elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu bağlamda, MÜSİAD olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'ın açıkladığı enflasyonla mücadele paketini sonuna kadar desteklediğimizi ifade etmek isteriz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner325

banner326

banner232