banner154

Mersin'de Vatandaş Polisle Çatıştı

Mersin’de, 4 gün önce kaybolduğu belirtilen bir gencin cesedi Berdan ırmağının Fahrettin Paşa Mahallesi'nden geçen bölümünde Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı balık adamlar tarafından çıkarılırken, gencin ailesi ve yakınları ile polis arasında arbede yaşandı.

Mersin'de Vatandaş Polisle Çatıştı
Alınan bilgiye göre, Rıza Bayram (26) adlı bir genç iddiaya göre 4 gün önce kayboldu.

Rıza Bayram’ın Berdan ırmağına düştüğü şeklindeki iddia üzerine polis, dalgıç getirterek 2 gündür Berdan ırmağında ceset arama çalışması yapmaya başladı. 4 dalgıç ceset arama çalışmasına katıldı. Dalgıçlar ceset arama çalışması yaparken, Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekibini güvenlik için bölgeye çekti. Ancak, Rıza Bayram’ın yakınları ve arkadaşları buna tepki gösterince arbede çıktı.

Taşların havada uçuştuğu arbede sırasında bazı emniyet mensupları ve vatandaşlar çeşitli yerlerinden yaralandı. Sıkılan biber gazı nedeniyle olay yerinde bulunanlar olumsuz etkilendi. Çevredeki polis araçlarının da zarar gördüğü olay teskin edildiği sırada, bu kez dalgıçlar Rıza Bayram’ın cesedini ırmaktan çıkardı. Cesedin ırmaktan çıkarılmasıyla birlikte ortalık yine karıştı ve polislerin taşlandığı olayda, polis biber gazıyla müdahale etmek zorunda kaldı.


Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232