banner154

Mersin GİAD Üyeleri, Genişletilmiş Üye İstişare Toplantısı'nda Buluştu

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) üyeleri, dernek binasında gerçekleştirilen Genişletilmiş Üye İstişare Toplantısı'nda bir araya geldi. Geniş katılımın gözlendiği toplantıda üyeler dernek ile ilgili görüşlerini beyan ederek yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi aldılar.

Mersin GİAD Üyeleri, Genişletilmiş Üye İstişare Toplantısı'nda Buluştu
banner255

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, üyelerin birbiriyle kaynaşması ve üyeler arasındaki ticari ve sosyal ilişkinin gelişmesi için neler yapılabileceğini tartışmak için bir araya geldiklerini vurgulayarak, bu ilişkinin daha da gelişmesi ve tüm üyelere yayılması gerektiğinin altını çizdi. Üyeler arasındaki komisyonda inşaat sektörünün ticari ilişki anlamında öne çıktığını belirten Başkan İzol, diğer komisyonların da bu şekilde bir ilişki içerisinde olmaları gerektiğini belirtti. İzol, 'Amacımız dernek ile ilgili düşünceleri, yapılması gereken faaliyetleri, organizasyonların nasıl ve ne sıklıkta yapılması gerektiğini, aile olgusunu nasıl geliştirebileceğimizi tartışmaktır. Bu yüzden hepinizin duygu, düşünce ve fikirlerine ihtiyacımız var' diyerek sözü üyelere bıraktı.

Daha sonra söz alan Mersin GİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Nalan İzol; 'Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ile ilgili bilginiz vardır. Fakat biz yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerinin yeterli olduğunu düşünmüyoruz.  Daha geniş kapsamlı ve daha önemli projelerin altına imza atmak istiyoruz dedi.

Toplantının moderatörlüğünü yürüten Mersin GİAD 2. Dönem başkanı Abbas Taşdemir ise 'Sizlerle yeniden bir araya gelmek çok güzel. Mehmet Başkan, yönetim kurulu ve başkandan bağımsız olarak bu toplantının gerçekleştirilmesini istedi. 'Hep biz konuştuk, bu kez de üyelerimiz konuşsun' dedi. Dolayısıyla toplantımızın ucu açık. Son üye sözünü bitirene kadar toplantımız devam edecek' dedi.

Taşdemir, ‘5 Mayıs 2003'te başlayan bir yolculuktan bahsediyoruz. 14 yıllık bu süreç kolay geçmedi. Derneği nasıl tanıtacağız diye konuştuğumuz günü hatırlıyorum. Birçok sorunla boğuşarak bugün herkesin dinlediği bir Mersin GİAD oluşturduk. Bunun için herkesin emeğine sağlık' diye konuştu.

Yine eski başkanlardan Mehmet Alper Gürsoy ise, bir araya gelmenin dernek duygusunu kuvvetlendireceğini belirterek organizasyonun bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantı, Kurucu Başkan Mehmet Karalar ve üyelerin duygu, düşünce ve önerilerini beyan etmesiyle devam etti. Dernek üyeleri sırasıyla yapılması gerekenler hakkında fikirlerini sunarken, yönetim kurulu üyeleri ise bunları not alarak önümüzdeki süreçte değerlendireceklerini kaydettiler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner325

banner326

banner232