banner154
banner235

Mersin'de 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' 

Mersin'de bir grup kadın, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla bisiklet turu düzenledi. 

Mersin'de 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' 
banner255
'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' sloganı ile düzenlenen etkinlik kapsamında, merkez Yenişehir ilçesi Güvenevler Mahallesi Forum kavşağında bir araya gelen kadınlar, bisikletlerini balon, çiçek ve çeşitli eşyalarla süsledi. Rengarenk bisikletleriyle Adnan Menderes Bulvarı üzerinde pedal çeviren kadınlara, trafik polisleri de yol boyunca eşlik etti.
Çevredeki vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği bisiklet turuyla ilgili bilgi veren Ebru Budur, kadınların bisikletleriyle sokaklara çıkabildiği bir etkinliği amaçladıklarını söyledi. Bisikletin, trafikte daha çok var olduğu bir dünya için mücadele ettiklerini dile getiren Budur, "Biz kadınlar çekinmeden, korkmadan yollarda olmalıyız. Dünya Otomobilsiz Kentler Günü'ne vurgu için buradayız. Dünyanın birçok yerinde yapılan bu etkinliğin Mersin'de olması gerektiğini de düşündük. Yollar sadece motorlu taşıtlara ait değildir, yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz. Kadınız, görünür olmak istiyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım