banner154

Mersin'de 7 ayrı yerde mahalle evi ve taziye evi yapılıyor

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların talebi üzerine mahalle ve taziye evlerinin sayısını arttırıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce yürütülen proje kapsamında 7 ayrı yerde mahalle evi ve taziye evi yapılıyor.

Mersin'de 7 ayrı yerde mahalle evi ve taziye evi yapılıyor
banner255
Akdeniz Belediyesi, Nacarlı, Bekirde, Aşağı Burhan, Özgürlük ve Yakaköy Toroslar’da mahalle evi ve taziye evlerinin inşasını hızla sürdürüyor. Talep ve ihtiyaca göre belirlenecek 2 yerde daha yapılar yükselecek. Böylelikle Akdeniz’de toplam 16 mahalle ve taziye evi halkın hizmetine sunulacak.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Mahalle Evleri ve Taziye Evleri Projesi kapsamında, Özgürlük Mahallesi’nde 250 metrekare oturumlu, toplam 500 metrekarelik alanda betonarme taziye evi inşa ediliyor. Bekirde Mahallesi’nde ise yine 500 metrekare alan üzerinde betonarme mahalle evi yapılıyor. Konumu itibariyle Bekirde’deki mahalle evinden Dikilitaş ve Civanyaylağı’nda yaşayan binlerce vatandaş da yararlanabilecek.

Nacarlı ve Aşağı Burhan’da ise 150 metrekare alan üzerinde prefabrik mahalle evleri inşa edilirken, Yakaköy Toroslar Mahallesi’nde de yine 150 metrekarelik bir saha üzerine prefabrik taziye evi yapımı sürüyor. Betonarme yapıların yükseldiği arazilerin tesviye işlemleri tamamlanıp temel betonları dökülürken, prefabrik yapıların da imalatlarının tamamlanması aşamasına gelindi. Akdeniz’de ihtiyaca göre belirlenecek 2 yerde daha mahalle evi veya taziye evi yapılacak.

“Vatandaşlarımızın talebini dikkate alarak hizmet veriyor, proje üretiyoruz”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, ilçe sakinlerine kazandırılacak 7 yeni mahalle ve taziye evi ile ilgili projeyi değerlendirdi. Başkan Pamuk, “İlkelerimiz gereği öncelikli hedefimiz, vatandaşlarımızın talep ettiği hizmet, proje ve çalışmaları en kısa süre içinde ve eksiksiz bir şekilde hayata geçirmektir. Mahalleleri ziyaretlerimiz sırasında vatandaşlarımızın talep ettiği hizmetleri öncelikle yerine getirmek, yaşadıkları sorunları en kısa sürede çözmek için görev başındayız. Yüklendiğimiz görevin ve taşıdığımız ağır sorumluluğun farkında olarak, milletin emanetini yine millet için kullanıyoruz.
Belediyemizin kaynaklarını asla heba etmeden insan ve kent odaklı hizmetler için proje üretiyoruz. Kent merkezine uzak mahallelerde yaşayan insanlarımızın hizmetlerden eşit ve adil şekilde faydalanabilmesi için hassas davranıyoruz. Nitekim şu anda 7 ayrı bölgede inşaat süreci devam eden mahalle evleri ve taziye evlerinin yapımının sona ermesiyle buralarda yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı önemli bir eksikliğinin giderileceğine inanıyoruz. Belediyemizin imkanları dahilinde, Akdeniz sakinlerinin ihtiyaç duyduğu hizmet ve projeleri hayata katmaya devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner311

banner234

banner297

banner256

banner232