banner154
banner235

Fazla kilolardan kurtulmanın tek yolu dengeli beslenme ve spor

Beslenme uzmanları, hiçbir gıdanın fazla kiloların yakılmasını sağlamadığını belirtiyor.

Fazla kilolardan kurtulmanın tek yolu dengeli beslenme ve spor
banner255
Diyetisyen Ayşe Şahika Nergiz, "Zayıflamanın tek yolu, doğru, dengeli beslenme ve spor" dedi. Başta limonlu yoğurt ve limonlu su olmak üzere çeşitli gıdalar, kilo vermek isteyenler için umut olurken, beslenme ve diyet uzmanları, yağ yaktıran hiçbir besin ve formül olmadığını belirtiyor. Medical Park Tarsus Hastanesinde görev yapan Diyetisyen Ayşe Şahika Nergiz, zayıflayabilmek için doğru ve dengeli beslenmek, spor yapmak gerektiğini söyledi.
 
"Tek başlarına, vücuttaki yağları eritemezler"

Tarsus’ta faaliyet gösteren Kastamonu Entegre tesislerinde çalışan personele ‘Sağlıklı Beslenme’ konulu bir eğitim veren Nergiz, son yıllarda limonlu yoğurt, limonlu su, biberiye ve yeşil çay gibi gıdaların umut haline geldiğini belirtti. Diyetisyen Nergiz, "Bu gıdalar sadece, doğru beslenen, spor ve diyet yapan insanların kilo vermesine yardımcı olur. Ancak tek başlarına, vücuttaki yağları eritemezler. Keşke böyle gıdalar ve formüller olsa da fazla kilosu olan bütün insanlar bunları tüketerek zayıflayabilse" diye konuştu.
 
"Günde 6 öğün yiyin"

Eğitimde doğru beslenmeye yönelik önerilerde bulunan Ayşe Şahika Nergiz, doğru beslenmenin temel kurallarından birinin ‘sık ve az yemek’ olduğunu vurguladı. Ara öğünlerle birlikte günde 6 öğün beslenmenin hem doğru beslenme hem de kilo kontrolü açısından ideal olduğunu kaydeden Nergiz, diğer yandan fast food, işlenmiş gıdalar, şeker ve şekerli besinler, boyutu küçük ama kalorisi yüksek gıdalardan uzak durulması gerektiğini belirtti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257