banner154

Emniyet Müdürü Şahne, Genç MÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi

Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Genç MÜSİAD Mersin Şubesi üyelerinin ‘Tecrübe Paylaşımı’ adlı toplantısına katıldı.

Emniyet Müdürü Şahne, Genç MÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi
banner255
banner335

Mersin MÜSİAD binasında gerçekleştirilen toplantıda, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, Genç MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Metin Tümen ve Genç MÜSİAD üyeleri katıldı.

Her ay bir konuğun davet edildiği ‘Tecrübe Paylaşımı’ toplantısında gençlere tecrübelerini aktaran Şahne, Terör ve uyuşturucudan uzak durulması gerektiğini vurguladı. Gençlerin sorularını tek tek yanıtlayan Şahne, gençlerin sürekli trafik sorunlarına ilişkin sorular sormasına da ‘Tek sorununuz trafikse ne mutlu size’ şeklinde cevap verdi.

‘MERSİN’DE SUÇ ORANLARI AZALDI’

2017 yılından bu yana Mersin’de şahsa ve mala karşı işlenen suçlarda yüzde 50 oranında azalma olduğunu belirten Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, ‘Mersin gün geçtikçe refah seviyesi yükselen ve suç oranlarının azaldığı bir kenttir. 2017 yılından bu yana kentimizde işlenen suç oranlarında ciddi azalmalar var. Bizler kentimizin refahı, milletimizin bekası için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında sergilediğimiz performans ile Türkiye’de 1. Konumdayız. Bu da teşkilatımızın bir gururudur’ dedi.

‘MERSİN YATIRIM POTANSİYELİ YÜKSEK BİR KENT’

Genç MÜSİAD Mersin üyelerine diğer şehirlerden dostlarını Mersin’e getirerek ortak yatırım yapmaları gerektiği konusunda çağrıda bulunan Şahne, ‘Mersin Türkiye’nin İstanbul’dan sonra göz dolduran ikinci kenti olacaktır. Mersin’de 10 yıl sonra bir karış toprak almaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu sebeple gençlerimize Mersin’e yapılan yatırımlar konusunda büyük görevler düşüyor. Geleceğin iş adamları olarak yatırımlarınızı doğru yaparak, şehir dışındaki dostlarınızı da buraya davet ederek ortak yatırım konusuna eğilmeniz gerekiyor. Mersin, yatırım potansiyeli yüksek bir kenttir’ dedi.

Gençlerin Türkiye açısından öneminin büyük olduğuna dikkat çeken MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer ise; ‘Öncelikle kentimizin refahı için canları pahasına görev yapan başta İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Şahne ve tüm teşkilatına şahsım ve MÜSİAD adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin ve bulunduğumuz kentin her zaman genç beyinlere ihtiyacı vardır. Gençlerimizin suç unsuru taşıyan her türlü olaydan uzak durması demek Türkiye’nin kısa sürede hedeflerine ulaşması demektir. Bizi ileriye taşıyacak olan gençlerimizdir’ dedi.

Toplantının ardından Genç MÜSİAD Mersin Şubesi tarafından Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’ye tablo hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner334

banner234

banner343

banner325

banner326

banner232