banner154
banner235

Çakacak: "Jandarma özellikle terörün önlenmesinde başarılı çalışmalar sürdürüyor"

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 178’inci yıldönümü münasebetiyle İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat ve beraberindeki personeli kabul etti.

Çakacak: "Jandarma özellikle terörün önlenmesinde başarılı çalışmalar sürdürüyor"
banner255
Sahil Valilik Makamında gerçekleşen kabulde konuşan Vali Çakacak, Jandarma Teşkilatı’nın 178’inci yılını kutluyor olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Jandarma Teşkilatı’nın Türk idare sistemi içerisinde geçmişi çok eskilere dayanan köklü bir teşkilat olduğunu söyledi.

Çakacak, teşkilatın 178 yıllık birikim ve tecrübesiyle vatandaşın huzur ve güvenliğinin teminine ve özellikle de terörün önlenmesine yönelik çalışmalarını mesai mefhumu gözetmeksizin başarıyla sürdürdüğünü kaydetti. Jandarma Teşkilatı’nın sahip olduğu bilgi birikimini modern çağın imkanlarıyla birleştirerek kendini sürekli geliştiren bir yapıda olduğunu da vurgulayan Çakacak, üzerine aldığı görevleri hakkıyla yerine getirerek Türk milletinin hizmetinde olan Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümünü kutlayarak, bugüne kadar şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, gazilere de sağlık ve mutluluk temennisinde bulundu.

İl Jandarma Komutanı Albay Kanat ise kuruluş yıl dönümü kapsamında kentte düzenlenen ve düzenlenecek olan etkinlikler hakkında Vali Çakacak’a bilgi verdi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257