banner154
banner235

Büyükşehir, görüntü kirliliği oluşturan trafoları giydirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentte görüntü kirliliği oluşturan kurumlara ait trafoları, Tarsus evlerini sembolize eden figürlerle giydirerek estetik bir görünüme kavuşturdu.

Büyükşehir, görüntü kirliliği oluşturan trafoları giydirdi
banner255
Hayata geçirdiği Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi ile kent merkezini tarihi dokusuna zarar vermeden yeni bir görüntüye kavuşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kurum trafolarında yaptığı düzenlemeler ile oluşan görüntü kirliliğine son veriyor. Kent merkezindeki yaklaşık 200 adet kurum trafosunda tarihi Tarsus evlerini andıran giydirmeler yapan ekiplerin çalışmaları ile bakımları ve yenilemeleri yapılmayan trafoların oluşturduğu görüntü kirliliği, yerini modern ve temiz bir görüntüye bıraktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı marangozhane bölümünde imal edilen ve tarihi Tarsus evlerinin görünümüne sahip olan trafo giydirmeleri, Mersinliler tarafından da beğeniyle karşılandı. Yapılan uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, hem kırık ve bakımsız olan kurum trafolarının oluşturduğu tehlikenin önüne geçildiğini hem de kent merkezine yakışır bir görüntünün oluşturulduğunu ifade ettiler.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232