banner154
banner235

Akdeniz'de İşçi Festivali yarın başlıyor

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi ve DİSK-Genel İş Sendikası Mersin Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Akdeniz İşçi Festivali' yarın başlıyor.

Akdeniz'de İşçi Festivali yarın başlıyor
banner255

Bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen festivalde, sendika tarihi ile emek ve özgürlük mücadelesi temalı belgesel, sinevizyon gösterileri ve forumlar yer alacak. İlki geçtiğimiz yıl yapılan İşçi Festivali, sendika tarihi, emek ve özgürlük mücadelesi, yerel yönetimlerde emekçinin önemi gibi başlıklar altında farklı etkinliklere sahne olmuştu. Festival, '15-16 Haziran İşçi Direnişini Anmaya, emeğin kazanımlarını paylaşmaya, sorun alanlarını tartışmaya ve tarihimize sahip çıkmaya çağırıyoruz' sloganıyla tüm işçi ve emekçi kesimleri davet ediyor.
Büyükşehir Belediyesi Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilecek olan festival ile ilgili açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, işçi ve emekçilerin ülkenin temel dinamiğini oluşturduğunu vurguladı. İşçi sınıfının hakları ve mücadele gücünün baskıcı iktidarlar döneminde sekteye uğradığının altını çizen Türk, “Ancak Taksim ve Gezi Parkı'nda başlayan ve tüm yurda dalga dalga yayılan protesto eylemleri, tüm ezilen sınıfın üzerindeki ölü toprağını atmasını sağladı. Bu olaylara, işçi-emekçi kesim gerek alanlarda verdiği destekle, gerekse iş bırakma eylemleriyle üretimden gelen gücünü kullanarak siyasi iktidara gereken mesajı vermiştir. Umarım ki hükümet, son 15-20 gündür yaşanan olaylardan gerekli dersleri çıkarır ve halka rağmen yaptığı uygulamalara son verir. Bizim bu olaylardan çıkarmamız gereken ders ise örgütlü mücadelenin ne denli önemli olduğudur. Genç-yaşlı, işçi-sanatçı demeden toplumun bütün kesimlerinin katıldığı hak arama mücadelesi, eninde sonunda başarıya ulaşacaktır. Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257