banner154

Tarihi mekanlarda antrenman keyfi

Hasketbol Gençlik Ve Spor Kulübü Başkan, Antrenör Ve Sporcuları Bayram Sonrası İlk Antrenmanlarını Eski Talas Ve Yukarı Talas'ı Kapsayan Kültür Ve Tarih Temalı Trekking Turu İle Yaptılar.

Tarihi mekanlarda antrenman keyfi
banner255

Hasketbol Gençlik ve Spor Kulübü başkan, antrenör ve sporcuları bayram sonrası ilk antrenmanlarını eski Talas ve Yukarı Talas’ı kapsayan kültür ve tarih temalı trekking turu ile yaptılar.

Ekip olarak Ali Dağı Şehit Komandolar caddesinde başlayan trekking turu, seyir cafe, Salurbayırı, Harman Camii, Köşk Bayırı, Han Sokak, Talas Konuk Evi, Eski Talas Amarikan Koleji, Yaman Dede Kultür ve Sanat Evi ve Osmanlı Sokağı güzergahlarını takip ederek başlangıç noktasında son buldu. Kulüp Başkanı Hasan Aksoyak, etkinlik hakkında yaptığı değerlendirmede; "Kurban Bayramı nedeniyle antrenmanlarımıza 5 günlük bir ara vermiştik. Bayram sonrasında Kayseri’de olan sporcularımız ile birlikte Talas’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini kapsayan bir trekking turu gerçekleştirdik.Sporcularımızın çoğu Kayseri’de yaşamalarına rağmen gezi güzergahımızı daha önceden hiç görmediklerini ifade ettiler. Hem trekking yaptık hemde sporcularımıza Talas’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini gösterme ve tanıtma imkanı bulduk. Son derece verimli bir etkinlik oldu" diye konuştu.

barış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner334

banner336

banner234

banner343

banner325

banner326

banner232