banner154

DATÜB, YTB Başkanı Eren ile bir araya geldi

DÜNYA AHISKA TÜRKLERİ BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI ZİYATDİN KASSANOV, YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANI ABDULLAH EREN'İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

DATÜB, YTB Başkanı Eren ile bir araya geldi
banner347

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren’i makamında ziyaret etti.

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Ahıskalı Türklere yönelik çalışmaları ile her zaman destek olduğunu vurguladı.

Kassanov, özellikle Ahıskalı Türklerin toplu halde yaşadıkları ülkelerden her yıl Ahıskalı öğrencilerin Türkiye Bursları Programı kapsamında Türkiye’ye getirilmesinin oldukça önemli bir çalışma olduğunu da kaydederek, “DATÜB’ün nihai hedefleri içerisinde yer alan Ahıskalı gençlerin eğitimi konusunda YTB ile ortak hareket edilerek, yerinde burslandırma projesi çerçevesinde Gürcistan’ın Ahıska Devlet Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilere verdikleri destek ve bu kapsamda yapılan çalışmalardan dolayı YTB Başkanı Eren’e teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eren, “Ziyatdin Kassanov ve kıymetli heyeti misafirimiz oldu. Ahıska Türkü kardeşlerimize eğitim ve kültür başta olmak üzere faaliyet alanlarımızda katkı sunmaktan dolayı mutluyuz. Yeni ve faydalı çalışmalarda görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232