banner154

Korona virüs denetimleri sürüyor

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAYIMLADIĞI KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA GERÇEKLEŞTİRİLEN DENETİMLERİN DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE TÜRKİYE GENELİNDE TANILI, TEMASLI VE İZOLASYONA TABİ VATANDAŞLARIN KURALLARI İHLAL EDİP ETMEDİĞİ DENETLENDİ

Korona virüs denetimleri sürüyor
banner347

İçişleri Bakanlığının yayımladığı korona virüs tedbirleri genelgesi doğrultusunda gerçekleştirilen denetimlerin dördüncü gününde Türkiye genelinde tanılı, temaslı ve izolasyona tabi vatandaşların kuralları ihlal edip etmediği denetlendi.

Erzincan’da toplamda 7 gün sürecek olan denetimlerin dördüncü gününde tanılı, temaslı ve izolasyona tabi vatandaşların kuralları ihlal edip etmediği denetlenirken, kafeler, mağazalar ve iş yerlerinin de Covid-19 tedbirlerine uyup uymadığına bakıldı.

Denetimlerle ilgili şu bilgiler verildi:

“7 gün 7 konu 7 denetim faaliyetleri devam ediyor. Korona virüs ile mücadele kapsamında denetim ekiplerimizce, tanılı yada temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan vatandaşlar evlerinde denetlenerek uyarı ve bilgilendirmeler yapıldı. Sağlık için hepimiz için lütfen kurallara uyalım. Özellikle içinde bulunduğumuz hafta İçişleri Bakanlığımızın genelgesi çerçevesinde tüm Türkiye’de 7 gün 7 konuda denetim gerçekleştiriyoruz. Bugün özellikle tanılı, temas ve izolasyona tabi vatandaşlarımızın bu süreçle ilgili herhangi bir ihlali olup olmadığının ağırlıklı olarak denetimini yapıyoruz. İzolasyona tabi vatandaşlarımızın evlerinde denetimleri muhtarlarımız, kamu görevlilerimiz eliyle zaten düzenli olarak yapılıyor”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232