banner154

Dicle’de Atatürk’ü anma programı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatür'ün Ebediyete İntikalinin 81'inci Yıl Dönümü Nedeniyle Dicle Diyarbakır’ın İlçesinde Anma Programı Düzenlendi.

Dicle’de Atatürk’ü anma programı
banner345

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatür’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü nedeniyle Dicle Diyarbakır’ın ilçesinde anma programı düzenlendi.

Anma programı, Dicle Hükümet Konağı bahçesindeki tören alanına çelenk konulmasıyla başladı. Anma programına Dicle Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, kamu kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Buradaki törenin ardından program Dicle Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen bir dizi etkinlikle devam etti. Buradaki anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Atatürk’ü anma programında öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Atatürk’ün hayatını anlatan sunumlar yapıldı.

Programda ayrıca Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve kendisine ithafen yazılan şarkılardan oluşan koru çalışmaları sahnelendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner334

banner336

banner234

banner343

banner325

banner326

banner232