banner154
banner235

Yüreğir kültür evlerinde yaz Kur'an kursları başladı

Yüreğir Belediyesi kültür evlerinde yaz Kur’an kursları başladı.

Yüreğir kültür evlerinde yaz Kur'an kursları başladı
banner255
Yüreğir Belediyesi’nin Yüreğir İlçe Müftülüğü ile birlikte düzenlediği Yaz Kur’an Kursları hafta içi her gün 09.00 ile 12.00 saatleri arasında verilecek. Kurslara 7 yaş üzeri çocuklar katılabiliyor. 19 Ağustos’ta sona erecek kursların ardından çocuklara Yüreğir Belediyesi tarafından katılım belgesi verilecek.

Çocukları Kur’an-ı Kerim öğrenmeye davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Allah’ın bize emaneti, en değerli varlıklarımız, geleceğimiz çocuklarımızdır. Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras iyi bir ahlak ve Allah sevgisidir. Anne babalara sesleniyorum. Müftülüğümüz ile birlikte çok hayırlı bir hizmete öncülük ediyoruz. Kültür evlerimizde başlattığımız Yaz Kur’an Kursları’na çocuklarınızı gönderin. Minik yavrularımız yaz aylarında hem güzel vakit geçirsinler hem dinimizi, Kur’an’ı Kerimi öğrensinler.

7 yaş üzeri bütün yavrularımızı kurslarımıza Kur’an öğrenmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu. Fatih Sultan Mehmet Kültürevi’nin sınıflarını dolduran çocuklara Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu ‘Dinimi Öğreniyorum’ ve etkinlik kitapları dağıtıldı. Kültür evlerinde yaz Kur’an kurslarına katılan çocuklar düzenlenen çeşitli etkinliklerle de eğlenceli vakit geçiriyorlar.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257