banner154
banner235

Yüreğir Gençlik Merkezi'nden ücretsiz işaret dili kursu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi tarafından Dil Eğitimleri Atölyesi bünyesinde ücretsiz işaret dili kursu açtı.

Yüreğir Gençlik Merkezi'nden ücretsiz işaret dili kursu
banner255
Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Habip Bilgin, yeni neslin gayesinin insanlara yardımcı olmak, iyiyi doğruyu bilmek, göstermek ve sosyal anlamda duyarlılık göstermek olması gerektiğini ifade ederek, "Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve toplumla entegre olmaları için işaret dili kursunun önemi anlaşılıyor. Bedensel, işitsel, görme ya da zihinsel her ne olursa olsun engelli bireylere yardımcı olmak, onların dilinden anlamak onlara destek olmak gerekmektedir. Bir dil bir insan iki dil iki insan parolasıyla açacağımız eğitimi İşaret Dili Eğitmeni Alper Çabuk tarafından verilecek" dedi.

İşaret dili kursunun kontenjan ile sınırlı olduğunu belirten Bilgin, işaret dili kursuna başvurmak isteyenlerin, "0539 779 10 03" ya da "0322 344 00 15 16" nolu telefonları arayarak ad ve soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi ve telefon numarasını yazdırmaları gerektiğini vurguladı. Bilgin, Yüreğir Gençlik Merkezi’ndeki kursun sonunda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı verileceğini kaydetti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232