banner154
banner235

NeymarJr’s Five Sokak Futbolu'nda 64 takım yarıştı

 Wenger Out takımını 1-0 yenen Kara Eski, 10 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek olan Türkiye elemelerine katılmaya hak kazandı.

NeymarJr’s Five Sokak Futbolu'nda 64 takım yarıştı
banner255
NeymarJr’s Five Sokak Futbolu Adana elemeleri yapıldı. Wenger Out takımını 1-0 yenen Kara Eski, 10 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek olan Türkiye elemelerine katılmaya hak kazandı. Mahalle aralarında oynanan sokak futbolunu canlandıran NeymarJr’S Five Adana elemelerine 64 takım katıldı. Merkez Park’taki elemeler Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başlama vuruşuyla başladı.

İstanbul elemelerine hak kazanmak için ter döken sporcular Adana sıcağına aldırmadan izleyicilere heyecan dolu anlar yaşattı. Kurallar gereği gol yiyen takımdan bir kişinin oyun dışı kaldığı elemeler sonucunda Wenger Out takımını 1-0 yenen Kara Eski, 10 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek olan Türkiye elemelerine katılmaya hak kazandı.

Türkiye elemelerinde şampiyon olan takım Neymar Jr’ın da katılacağı Brezilya’da gerçekleşecek şampiyonaya katılmak için yola çıkacak. İstanbul’da gerçekleşecek olan Türkiye elemelerine katılmaya hak kazanan takımı tebrik eden Başkan Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu, gençlerin sportif faaliyetlerde aktif rol oynamasından duyduğu mutluluğu belirtti. Sözlü, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği Türk Gençliği her alanda varlığını göstermek sorumluluğu taşıyor” dedi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım