banner154
banner235

Kaymakam Sarı: "Karagün dostu kimliğini en güzel yaşatan kurum Kızılay"

 Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Türk Kızılayı’nın ‘Karagün Dostu’ kimliğini en güzel yaşatan kurum olduğunu söyledi. Nerede bir mazlum varsa yardıma ilk koşan kurumun Türk Kızılayı olduğunu belirten Sarı, gönüllük esasıyla çalışan Kızılay personelini kutladı.

Kaymakam Sarı: "Karagün dostu kimliğini en güzel yaşatan kurum Kızılay"
banner255
Türk Kızılayı Adana Şubesi Çukurova Kaymakamlığı görevine atanan Osman Sarı'yı makamında ziyaret etti. Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı başkanlığında gerçekleşen ziyarette, Yönetim Kurulu Üyeleri Reşat Karaca, Mahmut Nimet Dalkır, Ahmet Çolak ve Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir ile Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ümit Toksöz de hazır bulundu.

Çukurova Kaymakamı Sarı, Türk Kızılayı'nın ulusal ve uluslararası çalışmalarını takdirle takip ettiğini ve desteklediğini kaydetti. Türk Kızılay’ın geleneklere uygun ‘Karagün Dostu’ kimliğini en güzel yaşatan kurum olduğunu belirten Kaymakam Sarı, “Yönetiminden personeline, ulvi bir hizmet üstleniyorsunuz. Görev zorunluluğu ile değil, vicdani aşkla çalışan Türk halkının yardım meleği Kızılay çalışanlarını yürekten kutluyorum” dedi.

Desteğiniz bize güç veriyor

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise Kaymakam Sarı’ya düşüncelerinden ötürü teşekkür etti. Saygılı, “Sizin gibi Kızılay dostu yöneticileri görmek, bizleri daha güçlü hale getiriyor. Yeni göreviniz Adana ve Çukurova ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Türk Kızılayı’nın kurulduğu günden bu yana insan odaklı çalıştığını belirten Saygılı, “Kızılay demek yardım demektir. Mağdurun, muhtacın ve ihtiyacı olan herkesin yanında Kızılay dün olduğu gibi bundan sonra da var olacaktır” ifadelerini kullandı.

Özellikle kan bağışı konusunda kurum ve kuruluşlardan destek beklediklerini de söyleyen Saygılı, bu doğrultuda Çukurova Kaymakamlığı’ndan da destek istedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner232