banner154

Görmez, Rektör Kibar’ı Ziyaret Etti

Adana’da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti.

Görmez, Rektör Kibar’ı Ziyaret Etti
Adana İl Müftüsü Arif Gökce, İl eski Müftüsü Mehmet Barış, İlçe Müftüleri, ÇÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş’in de bulunduğu ziyarette Prof. Dr. Görmez, Rektör Prof. Dr. Kibar’a, “İslam Hadisleri“ adlı kitap ve dvd seti hediye etti. Prof. Dr. Mustafa Kibar da Prof. Dr. Mehmet Görmez’e teşekkür plaketi takdim etti.

Rektörlükteki ziyaret ve sohbetin ardından heyet, Çukurova Üniversitesi 57. Alay Şehitleri Camii inşaatını ziyaret etti. Yetkililerden bilgi alan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, işçilerle de tek tek sohbet etti. Camiinin projesini çok beğendiğini belirten Prof. Dr. Görmez, inşaatın en kısa zamanda bitirileceğini müjdeledi. Prof. Dr. Görmez, inşaatı yürüten yetkililere, camii iç dizaynıyla ilgili bazı detaylara daha dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattı. Özellikle iç ve dış ışıklandırma sistemlerinin önemine değinen Prof. Dr. Mehmet Görmez, bu konuda hassasiyet gösterilmesini rica etti.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232