banner154

Adana’da İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinliği

Sarıçam ilçesi Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. 

Adana’da İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinliği
banner255

Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Türkan Öz tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. 

Öğrenciler tarafından, “Asım’ın Nesli” temalı oratoryonun sahnelenmesi ve “Gazinin Nasihati” adlı tiyatro oyununun oynanmasının ardından, İstiklal Marşı’nı “En Güzel Ben Okuyorum” yarışmasında ilkokullar arasında birinci olan Çukurova İMKB İlkokulu öğrencisi Elif Adıgüzel, ortaokullar arasında birinci olan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Şeyma Fatma Eskigölge ile liseler arasında birinci olan ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Levent Can Filik, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’tan ödüllerini aldı. 

İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile devam eden etkinlikte, Yüreğir Doğankent Celil Çavuşoğlu İlkokulu öğrencisi Furkan Durankuş, Yüreğir Mehmet Adil İkiz Ortaokulu öğrencisi Zeynep Başkaya, Yüreğir Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hicabi Vural ödüllerini 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Günaydın’dan aldı. 
Anma günü etkinliği, okulun fuayesindeki Mehmet Akif Ersoy ile ilgili görsellerin yer aldığı fotoğraf ve resim sergisinin protokol üyeleri tarafından gezilmesinin ardından son buldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner256

banner232