banner154
banner235

Adana Kebap ve Yemek Kültürü fotoğraf sergisi açıldı

Adana Kent Konseyi tarafından düzenlenen "Adana Kebap ve Yemek Kültürü" fotoğraf sergisi açıldı.

Adana Kebap ve Yemek Kültürü fotoğraf sergisi açıldı
banner255
75.Yıl Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışında konuşan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Milletvekili Elif Doğan Türkmen, sergideki fotoğraflar için damak çatlatan fotoğraflar yorumunda bulundu. Türkmen, “Adanamızın sanatında, kültüründe ve geleneklerinde yapılan bu çalışmaları ben çok önemsiyorum. Adanamızın da gastronomi festivali olmalı. Adana mutfağını tanıtan geziler yapılmalı. Hatta o gezilerin ilkinin maliyetini Adana Büyükşehir Belediyemiz karşılar. Ondan sonrası da devam eder. Ama hepsinden önemlisi soframızda bereketimiz, evimizde huzurumuz eksik olmasın. Çünkü Türkiye’nin bu günlerde en çok buna ihtiyacı var” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise başkanlığa geldiği ilk günden bu yana Adana’nın kültürü ile alakalı köklü çalışmalar yaptıklarını söyledi. Sözlü, “Bizim yemek kültürümüz Türk sofrası, Türk mutfağı, Türkistan coğrafyasından Batıya doğru ilerleyişimiz de hep zenginleşerek büyümüş ve lezzetlenmiştir. Bu yemeklerden gelecek nesillere hangileri ulaşacak bunu bilemiyoruz. Fakat bunları kalıcı kılmak önemlidir” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra serginin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen ve beraberindekiler sergiyi gezdi. Serginin açılışına Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, AFAD Başkanı Tahsin Sezer ile sanatseverler katıldı.

“Adana Kebap ve Yemek Kültürü” fotoğraf sergisi 22 Ekim Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım