banner154
banner235

Adana'da Kaybolan film ekibi ve oyuncular kurtarıldı

 Adana'nın Aladağ ilçesi kırsalında kaybolan film ekibi ve oyuncular, Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı ve güvenli noktaya taşındı

Adana'da Kaybolan film ekibi ve oyuncular kurtarıldı
banner255
Aladağ'da karla kaplı ormanlık alanda yollarını kaybeden film seti ekibini ve oyuncuları, Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri drone kaldırarak buldu, güvenli noktaya taşıdı.
Adana’nın Aladağ ilçesinde, uluslararası film festivallerinde yarışmak üzere 'Kar Kirazı' isimli filmin çekimlerini yapan ekip, uygun çekim mekanı ararken ormanlık alanda kayboldu. Ekip ve oyuncular telefon aracılığıyla yetkililerle iletişime geçerek yardım çağrısında bulundu. Bölgede kaybolan film ekibi ve oyuncuların olduğu haberini alan Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ve Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankur ekipleri harekete geçerek bölgede arama kurtarma çalışması başlattı.
 
Kurtarma çalışmasında teknolojiden yararlanıldı

Karla kaplı yollar ve sık ormanlık alanda kaybolan 10 kişilik ekibe ulaşmakta zorluk yaşayan Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri drone kaldırarak, havadan yer tespit etmek için harekete geçti. Drone görüntüleriyle yerleri tespit edilen ekibe, Yol Şube Müdürlüğüne ait iş makinelerinin açtığı yoldan ulaşıldı. Cankur ve Yol Şube Müdürlüğü ekibi, film ekibi ve oyuncuları güvenli bir noktaya taşıyarak donmaktan kurtardı.
'Kar Kirazı' isimli kısa metrajlı filmde, bir adamın karısını doğum için hastaneye yetiştirme çabası ve zihinsel engelli bir kızın anne ve babasıyla ilişkisi, eş zamanlı olarak konu ediliyor.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım