"Güvenli kentler, sağlam yarınlar" sloganı ile hareket eden şirket, depreme dayanıklı ve sağlam temeller üzerine inşa edilen yapıların sayısını arttırmayı amaçlıyor.

1993 yılından bu yana inşaat faaliyetlerini sürdüren Yusuf Çevik inşaat, herkesin güven içinde yaşayacağı konut projelerinin önemine dikkat çekiyor. Şirket Kurucusu Yusuf Çevik yaptığı açıklama ile, inşaat yatırımlarında kalite ve depreme dayanıklılığın hayati önem taşıdığının altını çizdi.

İnsan hayatı açısından depreme dayanıklı yapılar ürettiklerini belirten Çevik, "Biz, inşaat sektöründe otuz yılı geride bırakırken; yaptığımız projelerde yaşayan müşterilerimizin memnuniyeti ile gurur duyuyoruz. Bizim için en büyük ödül, projelerimizde yaşayan konut sahiplerinin sevgisini ve güvenini kazanmış olmak. Bugün, ülkemizi büyük üzüntüye boğan depremlerle beraber güvenli konutların önemini bir kez daha fark etmiş olduk. Kuruluşumuzdan bugüne olduğu gibi bundan sonra da en önemli ilkemiz, depreme dayanıklı sağlam yapılar inşa etmek. Bu anlayışla yolumuza devam ediyoruz." Dedi.

“KONUT ÜRETİMİ YOĞUN DENETİMLE OLMALI”

İnşaat sektörünün Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olduğunu belirten Yusuf Çevik, sektörün sadece inşaat sektörünü değil, inşaat sektörüne bağlı birçok yan sektörleri de içinde barındırdığının altını çizdi. Çevik, “Sektörümüz çok geniş yelpazeye sahip, Türkiye’nin kalbi konumundadır. Çok geniş ağa sahip olması ile birlikte aynı zamanda suiistimale de açık bir sektördür. Bu suiistimali ne yazık ki 6 Şubat depremlerinde malzemeden çalınan, kalitesiz ürün kullanılan, kaçak yapılardan, olması gerekenden fazla kat sayısına sahip olan binalarda gördük. Bu sebeple inşaat sektörünün çok ciddi bir şekilde denetlenmesi gerektiğini düşünüyorum. İnsan hayatı her durumun üstünde bir olgudur. Bu nedenle Yusuf Çevik İnşaat olarak ilk önceliğimiz insanların güvenliği ve konforudur. Uzun yıllardır da bu şiarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

17 yıl hapis cezasıyla aranan cezaevi firarisi çadırda yakalandı 17 yıl hapis cezasıyla aranan cezaevi firarisi çadırda yakalandı

Editör: Barış Köksal