Yenişehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiği 'Erken Çocukluk Gelişimi Projesi; Yenişehir Modeli' çerçevesinde 2021 yılında Fuat Morel Mahallesi’nde hizmete açtığı Ömer Faruk İlbilgen Beceri Temelli Eğitim Merkezi’nden sonra Menteş Mahallesi’nde de Mehmet Sadık Gürsoy Beceri Temelli Eğitim Merkezi ile 3-6 yaş arasındaki çocukların gelişimine destek verecek. Ocak ayında temeli atılan ikinci BETEM’de 108 öğrenci eğitim alabilecek. Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Bölümü danışmanlığında eğitim verecek ikinci BETEM’de de fen ve doğa bilim, hayal ve tasarım, oyun ve hareket, algoritmik düşünme ve kodlama, matematik, sanat ve estetik, orff ritim ve müzik, felsefe, drama, yabancı dil ve bilgi okuryazarlığı atölyeleriyle çocuklara bireysel eğitim programları uygulanacak.

Mersin'de 28 bin adet makaron ele geçirildi Mersin'de 28 bin adet makaron ele geçirildi

“Umut ediyorum ki geleceğin bilim insanları buradan yetişecek”
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yapılan çalışmaları, BETEM’in inşaatını üstlenen hayırsever iş insanı Alper Gürsoy ile birlikte inceledi. Merkezin eylül ayında açılmasının planlandığını söyleyen Özyiğit, “Menteş Mahallemizde beceri temelli eğitim merkezimizin ikincisini açıyoruz. Şu anda eğitim merkezimizin inşaatı son aşamasına geldi. Yakın bir zamanda burası açılmış olacak ve çocuklarımıza hizmet verecek. Umut ediyorum ki geleceğin bilim insanları buradan yetişecek. Becerilerini geliştirdiğimiz, onları becerilerinin farkında olarak yönlendirdiğimiz çocuklarımız, gelecekte ülkemize ve dünyaya büyük katkılar sunacaklardır. Bütün her şeyi çocuklarımız için yapıyoruz ve ‘Çocuk dostu Yenişehir’ diyoruz. Bize büyük katkılar sunan bu binanın inşasında sorumluluk üstlenen Alper Gürsoy ve ailesine buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum" dedi.

“Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını umuyorum”
Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy ise “Böyle bir hizmete tüm kapılarını açtığı için başta Başkanımız Abdullah Özyiğit’e ve Yenişehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Bende aynı niyetlerle, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını umuyorum. İnşallah hep birlikte açılışını gerçekleştiririz” ifadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal