banner154

TFF'ye mi başkan olacak?

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için Ata Aksu'nun aday gösterilmesinin ağırlık kazandığı belirtildi.

TFF'ye mi başkan olacak?
Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasının ardından 27 Şubat 2012 tarihinde Ankara'da yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesinde eski TFF başkanvekili Ata Aksu'nun aday gösterileceği ifade edildi.
 
Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün yaptığı toplantıda Süper Lig kulüp temsilcilerinin, Türkiye Futbol Federasyonu'nun başkanlığına aday olacak kişini daha önce başkanlık yapmamış olması konusunda mutabakata vardığı kaydedilirken, Şenes Erzik döneminde yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenen ve Haluk Ulusoy döneminde ise 7.5 yıl başkan vekilliği görevini yürüten Ata Aksu'nun adaylığına kulüplerin sıcak baktığı bildirildi.
 
Kulüplerin, TFF başkanı olacak kişinin tecrübeli bir isim olmasını istediği, Mehmet Ali Aydınlar'ın kısa başkanlığı dönemindeki kötü yönetiminin bir daha yaşanmaması konusunda görüş birliğine vardığı kaydedildi.
 
TFF başkanlığı için Basın İlan Kurumu Başkanı Mehmet Atalay'ın da adı sık sık geçerken, Şenes Erzik'in ise Türk futbolunun bulunduğu karışık durum ve UEFA'daki görevi nedeniyle adaylığa sıcak bakmadığı öğrenildi.
 
Diğer yandan TFF başkanlığı için Trabzonspor'un eski yöneticilerinden İbrahim Hacıosmanoğlu dışında başka bir isim resmi başvuru yapmadı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386