banner154

Bir erkek anne daha!

Dünyaya kadın olarak geldikten sonra cinsiyet değiştirerek erkek olan, ancak doğurganlık özelliğini yitirmeyip hamile kalan, tarihteki dördüncü kişi İngiltere'den çıktı.

Bir erkek anne daha!
İngiltere'de bir kişi ülkenin ilk, dünyanın ise dördüncü erkek annesi olarak ortaya çıktı. 30'lu yaşlarda olan ancak ismi açıklanmayan kişinin kadın olarak dünyaya geldiği ancak daha sonra bir dizi ameliyat geçirerek erkek olduğu açıklandı. İsmi açıklanmayan şahsın geçirdiği ameliyatlara karşın doğurganlık özelliğini kaybetmediği ve hamile kalarak bir çocuk doğurmaya hazırlandığı ifade edildi.
 
DÜNYANIN İLK ERKEK ANNESİ ABD'DE
 
4 yıl önce Birleşik Amerikalı Thomas Beatie adlı şahıs dünyanın ilk erkek annesi olarak tarihe geçmişti. Beatie, 2008 yılında hamileliğini açıklayarak tüm dünyada büyük yankı uyandırmış ve muhafazakar çevrelerden de büyük tepki toplamıştı. Sağlıklı bir kız bebek dünyaya getiren Beatie daha sonra iki erkek çocuk daha doğurmuştu.
 
TARİHE GEÇEN İLK 3 KİŞİDEN BİRİ İSRAİLLİ
 
2010 yılında Beatie'den sonra Kaliforniya'dan bir başka Amerikalı Scott Moore adlı şahıs da bir bebek dünyaya getiren ikinci erkek olmuş, birkaç ay önce ise İsrailli 24 yaşındaki Yuval Topper adlı bir cinsiyet değiştiren erkeğin sağlıklı bir erkek çocuğu doğurduğu dünya basınına yansımıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386