banner154

Bakan’ın karizma yerlerde

Kar üzerinde yürümekte güçlük çeken Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı korumaları da tutamayınca düşerek kara gömüldü.

Bakan’ın karizma yerlerde
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, kayak tesisi yapılması planlanan Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Ayder Yaylası’nda incelemelerde bulundular. Her iki bakan Ayder Yaylası’nda bu yıl 5. Düzenlenen Kardan Adam Şenliği’ne de katıldı. Şenlik alanında sabahtan itibaren ziyaretçiler kaydığı için bakanlar ve beraberindekiler zemin üzerinde yürümekte bir hayli zorluk çekti.
Korumalar düşmemeleri için bakanların kollarına girdi. Ancak korumaların tüm uğraşısına rağmen kar kaygan zemin üzerinde ayakta duramayan Bakan Hayali Yazıcı kayarak düştü. Sırt üzeri düşen Yazıcı korumalar tarafından tekrar ayağa kaldırıldı. Yazıcı kaygan zeminin azizliğine uğrarken Bakan Suat Kılıç ise taraftarların hazırladığı bir sürprizle karşılaştı. Kılıç ile fotoğraf çektirmek istediklerini belirten kişiler fotoğraf çektirirken Fenerbahçe takımını simgeleyen bayrak açtılar. Kılıç bunun üzerine şenlik alanında bulunan bir Trabzonspor taraftarını da yanına alarak her iki takım taraftarları ile aynı anda fotoğraf çektirdi.
Şenlik alanında yapılan konuşmalarda Davos ile Ayder arasında benzetmeler yapılırken Kılıç yaptığı konuşmasında benzetmelere atıfta bulunarak, “Davos benzetmesi yapmak Ayder’e haksızlık olur. Burada Davos’tan çok daha güzel. Bundan sonra Davos benzetmesi yapmıyoruz. Biliyorsunuz sayın başbakanımız artık Davos’a gitmeyeceğini söylemişti. Ama Ayder’e gelecek. Başbakanımız Ayder’e gelmeden biz bakanları Ayder’in ne eksiği varsa gidereceğiz” dedi.
Bakandan daha sonra kayak tesisinin yapılması planlanan arazide incelemede bulunarak, bürokratların ve siyasilerin katılımı ile gerçekleşen planlama toplantısına katıldı.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386