banner154

7 YILLIK EMEKLİYE 'SEN MEMURSUN' SÜRPRİZİ

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan işçi emeklisi bir kişinin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlarına göre son 3 yıldır memur olduğu ortaya çıktı.

7 YILLIK EMEKLİYE 'SEN MEMURSUN' SÜRPRİZİ
56 yaşındaki Mehmet Aktaş, 26 yıl işçi olarak çalıştığı Kadirli Devlet Hastanesi'nden 2005 yılında emekli oldu. Emekli olduktan sonra Kadirli ilçesinde ailesiyle birlikte yaşamaya devam eden Aktaş bir süre önce ilaç almak için gittiği eczanede 2009 yılından bu yana çalışan devlet memuru olarak göründüğünü öğrenince şok oldu.
 
Bu yanlışlığın sebebini öğrenmek için hemen Sosyal Güvenlik Kurumu'nu arayan Aktaş, yetkililerden, "Kayıtlarımıza göre 5510 Sayılı Kanuna göre 4/C kapsamında 657 Sayılı Kanuna tabi çalışan devlet memuru olarak Erdemli Orman işletme Müdürlüğünde orman muhafaza memuru olarak 23 Eylül 2009 yılından bu yana çalışıyorsunuz" cevabını alınca şaşkınlığı daha da arttı.
 
Bu yanlışlığın düzeltilmesi için Kadirli, Osmaniye, Adana ve Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlükleri arasında adeta mekik dokuduğunu söyleyen Aktaş ise soruna hala bir çözüm bulunamamasından yakınarak yetkililerden yardım istedi. Aktaş, "2005 yılında emekli oldum bir süre önce gittiğim eczanede kayıtlara göre memur olduğumu öğrendim. Yaptığım araştırmalar neticesinde Mersin'in Erdemli ilçesi orman işletme müdürlüğünde orman muhafaza memuru olarak 2009 yılından bu yana çalışıyor görünüyorum. Mersin
Orman İşletme Müdürlüğünü dahi aradım. Ancak oradaki yetkililer Mehmet Aktaş isimli bir kişinin kendilerinde çalışmadığını belirtti. Osmaniye ve Adana Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine gittim. Bana çözüm adresi olarak Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Merkezini gösterdiler. Yetkililer hala bu yanlışlığa bir çözüm bulmuş değiller. Bu durumda mağdur bırakıldığımı düşünüyorum. Hayatımda hiç gitmediğim bir yerde orman muhafaza memuru olarak çalışıyormuşum haberim yok. Madem 3 yıldır memurum maaşım nerede" diye konuştu.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386