Mersin Büyükşehir Belediyesinden süt üreticilerine destek Mersin Büyükşehir Belediyesinden süt üreticilerine destek

Mersinliler milli heyecanın coşkusunu hep birlikte doyasıya yaşarken, 5 set oynanan maçta başa baş bir mücadele veren ve final setine 2-2 beraberlikle giren Ay- Yıldızlılar, 15-13’lük skorla Sırbistan’ı mağlup ederek şampiyon oldu. Avrupa Şampiyonası tarihine adını altın harflerle yazdıran ‘Filenin Sultanları’nı açık havada izlemenin tadını çıkaran taraftarlar ise Ay- Yıldızlı takımın zaferiyle büyük bir coşku yaşadı.
Tarihi zaferin heyecanı, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarsus Kültür Park içerisinde kurulan dev ekranda da yaşandı. Oldukça çekişmeli geçen maçta Tarsuslu sporseverler, dev ekran önünde karşılaşmanın her anını büyük bir dikkat ve heyecanla izledi.
Açık havada kurulan dev ekranda maç izlemenin tadını çıkaran vatandaşlardan Umutcan Kalleci, “Birkaç şehirde daha, maçın bu şekilde izlendiğini görmüştüm. Mersin’de de açık havada izlenmesini çok istiyordum, çok memnunum. Açık havada izlendiğini görünce, arkadaşlarımla gelmek istedim. Mersin Büyükşehir Belediyesine bu etkinliği organize ettiği için teşekkür ederim” dedi.

Editör: Barış Köksal