Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'da bugün ilk teslimatın gerçekleştirilmesi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tören düzenlendi.

ERDOĞAN AİLESİ İLK TOGG'U TESLİM ALDI

"Anadolu" rengindeki "34 EE 2071" plakalı Togg T10X, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a teslim edildi. Togg'un plakalığına Cumhurbaşkanlığı forsu takıldığı görüldü.

"TOGG TÜM TESTLERDEN ALNININ AKIYLA ÇIKTI"

Aracı teslim aldıktan sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Türkiye Yüzyılı'nın ilk meyvelerinden Togg hayırlı olsun. Togg tüm testlerden alnının akıyla çıktı. Togg ülkemizin teknolojik gelişiminin ekonomik kalkınmasının ve küresel kalkınmasının sembolü olarak doğmuş ve bugünkü seviyesine gelmiştir. Daha fikir aşamasındayken başlayan ve devam eden haksız eleştiriler yöneltildi. Projede emeği geçen herkesi tebrik ediyor, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

Yeni dönemin ilk MGK toplantısı bugün! Gündemde 3 konu var Yeni dönemin ilk MGK toplantısı bugün! Gündemde 3 konu var

177 BİN 467 KİŞİ ÇEKİLİŞE KATILDI

İkinci teslimat ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e olacak. 16-27 Mart'ta Trumore uygulamasından ve Togg web sitesi üzerinden ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi, noter huzurunda yapılan dijital çekilişe katılmaya hak kazandı.

20 BİN KİŞİ BELİRLENDİ

Togg'un, internet sitesi ile Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı listeyi açıkladığı kullanıcılar arasından şanslı 20 bin kişi, 2023 yılında teslim edilecek T10X için ön sipariş hakkı kazandı. Asıl ve yedek liste dışında kalan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler de (60 bin TL) Trumore cüzdanları üzerinden iade edilecek.