Mersin'in birçok ile göre gerek turizm gerekse de sanayi alanında üstün bir kent olduğunu söyleyen Özdemir, Mersin'in hakettiği noktaya gelmesi için planlı ve birlikte hareket etmenin elzem olduğunu vurguladı. Özdemir, "Mersinimiz uzun yıllardır birçok sorun ve aksiliklerle boğuşuyor. Bu sorunların çözümüne ilişkin birçok çözüm önerileri geliştirilse de bir türlü istenilen hava yakalanamadı. Özellikle turizm alanında yaşanan sıkıntılar henüz çözüme ulaşmadı. Bunların başında ise Çukurova Bölgesel Havalimanı geliyor. Turizmi son derece gelişmiş şehirlere baktığımızda en fazla yatırımı ulaşım alanlarına yaptıklarını görüyoruz. Tatilcilerin en çok dikkat ettiği hususlardan olan ulaşım sorunun giderilmesi ile birlikte Mersin'de turizmin gelişmesi için önemli bir adım atılmış olacaktır. Tabi ki sadece ulaşımla kalmıyor. Yeni oteller, eğlence merkezleri, denize yapılacak yatırımlar ve daha fazlası... Aslında turizme sadece deniz turizmi olarak bakılmamalıdır. Tarihi ve inanç turizminin en çok hakim olduğu illerin başında Mersin geliyor. Dünya dinlerinin hemen hemen hepsi için maneviyat barındıran Mersin'in bu noktada da önemli bir avantajı var. Kentimizin bu avantajları en iyi şekilde değerlendirmesi için birlik ve berberlik içerisinde hareket etmesi gerekiyor. 


Öte yandan baktığımız zaman sanayi alanında son yıllarda önemli bir atak yaparak Organize Sanayi Bölgelerinin genişlemesinde olumlu gelişmeler yaşanıyor. Fakat daha fazla destek gerekiyor. Sanayimizin gelişmemesi için hiçbir neden yok... Özellikle Mersin Limanı gibi bir lojistik üstünlüğü olan bir kentin ticarette üst seviyelere gelmiş olması gerekiyordu. Bu noktada da sanayicilerin desteklenmesi, üreticilerimizin önünün açılması için gerekli adımların atılması kentimizi daha ileri noktalara taşıyacaktır. 

Mersin'de kayıplara karışan 17 yaşındaki kız 10 gün sonra bulundu Mersin'de kayıplara karışan 17 yaşındaki kız 10 gün sonra bulundu


Mersin geleceği en parlak olan şehirlerden biridir. Bu noktada gençlerimize çok büyük görevler düşüyor. Yenilikçi ve vizyoner gençler olarak elimizi en çok taşın altına koyması gerekenlerin bizler olduğunu düşünüyorum. Genç yaşta Mersin'e yapacağımız yatırımlarla birlikte ileride Mersin'in Türkiye'nin en önemli şehirlerinden birisi olacağına inancım tamdır. Gençlerin önünün açılması demek Mersin'in ileriye dönük en önemli yatırımı olacaktır "dedi.

Editör: Barış Köksal