"TURİZM YATIRIMLARI ARTMALI"


Mersin'in turizm potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna dikkat çeken Özdemir, "Mersin Akdeniz'in incisi, Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip kentidir. Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile gerek yerli gerekse yabancı yatırımcıların dikkatini çeken, aynı zamanda birçok dini değerleri de içinde barındırmasıyla inanç turizmini geliştirecek unsurları ile de öne çıkan bir şehirdir. Mersin Türkiye'nin en fonksiyonel turizm şehirlerinden biridir. Son 10 yıla oranla önemli bir gelişim gösteren kentimiz, yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte özellikle turizm alanında kalkınmaya açıktır. Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip olan kenti Mersin’dir. Kıyı şeridine yapılacak otel yatırımlar deniz turizmini önemli ölçüde etkiler ve yabancı yatırımcı noktasında kente artı değer kazandırır. Bu noktada yapılacak çalışmalar kentin hem çehresini değiştirir hem de kent ekonomisinin ciddi oranda gelişmesini sağlayacaktır" dedi.

MESKİ, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespit ediyor MESKİ, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespit ediyor


"İNANÇ TURİZMİ ÇOK ÖNEMLİ"


Mersin'in birçok dinden insanın ortak paydası olduğunu belirten Özdemir, "Kentimiz inanç turizmi noktasında Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biridir. Tarihten günümüze taşınan birçok olayın merkezi olan Mersin, özellikle Tarsus ilçesi ile her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Hristiyanlıktan, Müslümanlığa, birçok dinin temel simgelerini bünyesinde barından Tarsus ilçesinin tanıtımının daha geniş çaplı yapılması ile kentin değerlerinin daha net bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyorum. Dünyanın çeşitli ülkelerine baktığımızda insanlar dinlerini simgeleyen ve dini açıdan önem taşıyan olguları görebilmek için binlerce kilometre yol kat ediyor. Bu noktada yapılacak olan yatırımlar kent turizminde yaşanan ivmeyi artıracaktır" dedi.


 

Editör: Barış Köksal