Genç girişimcilerin Türkiye'de büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Özdemir, "Dünya giderek uçsuz bucaksız bir dijitalleşme ve global pazar ağına sahip oluyor. Türkiye'nin dünyanın bu gelişimine ve hızına ayak uydurması elzem hale geldi. Türkiye'deki yapılaşmaya baktığımızda büyük aile şirketleri, güçlü yatırımlara sahip şirketler ve gelişmekte olan şirketler olduğunu görebiliyoruz. Fakat bu şirketlerden kaç tanesini gençler yönetiyor? Genç girişimcilerimizin birçoğu ülkenin ekonomik dalgalanmalarından kaynaklı olarak yapacağı yatırımları erteliyor veya çekiniyor. Türkiye'nin dünyadaki bu gelişime ayak uydurması için genç girişimcilerimizi cesaretlendirecek, onları yatırımlara teşvik edilecek projeler geliştirilmesi gerekiyor. Bununla ilgili ülkemizde birçok proje gerçekleşse de ben yetersiz kaldığını düşünüyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerin gerçekleştireceği her proje ülkemiz açısından büyük bir kazanç sağlayacaktır. 

Mersin'de ‘Anneni neden dövüyorsun’ diyen dedesini darp etti Mersin'de ‘Anneni neden dövüyorsun’ diyen dedesini darp etti

Gençlerimizin en iyi anladığı alan ise şuanda dijitalleşme diyebilirim. Arz noktasına baktığımız zaman ise Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu, bir türlü gerekli başarıyı sağlayamadığı bir alan olarak görüyorum. Gençlerimize dijitalleşme alanında sağlanacak teşvikler ile birlikte bu alandaki açığımızı çok daha rahat kapatabiliriz. Dijitalleşmenin ihracat noktasında ülkeye önemli bir girdi sağlayacağını da unutmamak gerekiyor. 

Editör: Barış Köksal