Dönem başkanlığını Mehmet Atilla'nın yürüttüğü Toros Rotary, geleneksel hale gelen Meslek Hizmet Ödül törenini Divan'da yaptığı törenle gerçekleştirdi. Törene Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ve Toros Rotary üyeleri katıldı. 


 Gerçekleştirilen törende Prof Dr. Hakan Kar ve Doç. Dr. Çağlar Yılgör Toros Rotary tarafından Meslek Hizmet Ödüllerine layık görüldüler. Prof. Dr Hakan Kar ödülünü Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'in elinden alırken, Doç. Dr. Çağlar Yılgör'ün ödülü ise Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan takdim etti. 

Ödül törenin açılış konuşmasını yapan  2022-2023 Dönem Başkanı Mehmet Attila, Toros Rotary Meslek Hizmet Ödül Töreni'nin büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü. "Biz rotaryenler Cumhuriyetin yılmaz bekçileri ve atamızın yılmaz bekçileri olarak hayatta her zaman en doğru motivasyonu bulabilmek için O'nun sözlerine bakar, O'nun rehberliğine başvururuz. Bu akşam da bir kez daha  O'nun rehberliğinde birlikte bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının Cumhuriyeti kurarken benimsedikleri meslek ilkeleri bizim de bu akşam burada toplanarak bu ödülleri kıymetli iki bilim insanına vermemizde en temel unsurlar olmuştur. 34 yıllık köklü tarihi boyunca geleneksel olarak mesleki yeterlilik ve yüksek ahlak standartları için meslek hizmeti ödülleri veren Toros Rotary Kulübümüz meslek yaşamında en iyi, en güzele ve en doğruya özendirmek için etik değerleri bozmaksızın fedakarlıkla hizmet edip, mesleki başarıyı elde etmiş kişilerde oluşmakta ve yine aynı değerleri benimsemiş meslek sahiplerini ödüllendirmektedir. Bu akşam böylesi bir kulübün başkanı ve rotaryen olmaktan dolayı çok mutluyum. Değerli hocalarıma mesleklerindeki başarılarından dolayı teşekkür eder, tüm davetlilerimize hoş geldiniz diyorum." 

Neler yapmışlar neler! Bahar ve Nihal Candan'ın gözaltına alınmalarıyla ilgili yeni detaylar Neler yapmışlar neler! Bahar ve Nihal Candan'ın gözaltına alınmalarıyla ilgili yeni detaylar

Gecede aynı zamanda Toros Rotary ve Samsun Rotary arasında kardeş kulüp protokolü imzalandı.

Editör: Barış Köksal