Mersin'de ormanlara girişi yasaklandı Mersin'de ormanlara girişi yasaklandı

Kurbanlı, Çiçekli, Çiriştepe, Köselerli, Ballıca ve Yeniköy mahallelerine kazandırılan sosyal tesisler, düzenlenen törenle hizmete girdi. Törende konuşan Kurbanlı Mahalle Muhtarı Aysuna Yılmaz, 20 yıllık özlemlerinin Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan sayesinde sona erdiğini belirterek, "Ben bugün çok mutluyum. 20 senedir bu anı bekliyorum. Her şeyi yaptım bunu yapamadım. Herkes bana 'Tapulu alanın yok, muhtarlık binası yapamazsın' dedi. Çok insanın peşinde koştum. Haluk Başkanım köyüme geldi 'Hemen yapacağım' dedi. Bu engeli aştık, başkanım cesaret gösterdi. 20 yıllık özlemimi giderdi" dedi.

"Türkiye'de hizmetlerimizin örneği yok"
Köy halkını her zaman ayrı bir yere koyduğunu söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ise “Bir şeyleri anlatırken bu anlattıklarını bir hikayeye sığdırırsınız. Hikayenin de başlangıcı vardır. Ben artık sizlere zorlukları anlatmak istemiyorum. Benim gerçek halkım burada. Köylü vatandaşlarımın zorluklarını biliyorum. Hep dedim ki, ne olursa olsun hizmet her yere eşit vaziyette gider dağıtılır. Çünkü belediye gelen para, sadece kentte oturanın değil, en kırsal kesimdeki insanların parası. Dile kolay ihaleler şeffaf olacak, toplumcu belediyeciliği getireceğiz derken bunun için dedim. Halkım kazanıyor. Türkiye’de hizmetlerimizin örneği yok. Tertemiz bir belediye, ek kaynakları çalıştırarak sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Doğru ne ise onu halkım için yaptım"
Tarsus için sonuna kadar çalıştığını belirten Başkan Bozdoğan, “Tarsus il olacak. Hepiniz de yaşam kalitesi anlamında en iyi yerlere geleceksiniz. Burada oturan bütün halkım benim ne yaptığımı biliyor. Doğruları halkıma anlatacağım. Çalmadık kapı bırakmayacağım. Tarsus Belediyesinde nelerin başarıldığını anlatacağım. Toplumcu belediyecilik konusunda Türkiye’nin en iyi belediyesini nasıl itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını da anlatacağım. Bunun için emek veren başkan yardımcılarım, çok değerli memurlarım, personellerim, bürokratlarım, işçilerim, emekçilerim hepsine çok teşekkür ediyorum. Hakkaniyet neyse, doğru ne ise onu halkım için yaptım. Hepinize verdiğim sözü tuttum. 24 saatin 25 saati çalıştım” diye konuştu.
Kurbanlı köyünün çok büyük bir ihtiyacının gerçekleştiğini vurgulayan vatandaşlar ise verilen hizmetlerden dolayı Başkan Bozdoğan'a teşekkür ettiler.

Editör: Barış Köksal