Hızlı tren ile Adana-Mersin arası ulaşım 25 dakikaya düşecek Hızlı tren ile Adana-Mersin arası ulaşım 25 dakikaya düşecek

Mahalle sakinlerinin köy mezarlığına erişimini kolaylaştırmak ve bölgede tarım yapan vatandaşların ulaşımını sağlamak amacıyla 450 metrelik yol açma çalışmaları devam ediyor. Yıllar önce kullanılan ancak zamanla kapanan patika yol, Tarsus Belediyesinin öncülüğünde tekrar hayata geçiriliyor. Bu girişim sayesinde çiftçiler artık araçlarıyla bölgeye ulaşabilecek, vatandaşlar ise güvenli ve rahat bir şekilde tarım yapmanın yanı sıra mezarlığa da ulaşabilecekler.
Mahalle sakinleri ve çiftçiler, uzun yıllar sonra tekrar araçlarıyla bu yolu kullanmanın mutluluğunu yaşıyor.
Topaklı Mahalle Muhtarı, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'a duyduğu memnuniyeti dile getirerek, uzun süredir beklenen hizmetin mahalle sakinleri için büyük önem taşıdığını vurguladı. Kılınç, “Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın yaptığı hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Köyümüzün 40 yıldır açılmayan mezarlık yoluydu. Burada çiftçilik yapanlar, tarlaları sürenlere kolaylık oldu. Ne zaman talep etsek hemen koştular. Çok teşekkür ederiz" dedi.

Editör: Barış Köksal