Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Konya - Kulu olan 4.8 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Saat 07.58'de meydana gelen depremin 13,57 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Öte yandan sarsıntı çevre illerde de hissedildi. Konya Valisi Vahdettin Özkan, "İlimiz Kulu İlçesinde saat 07.58 sıralarında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş olup, herhangi bir olumsuz ihbar ulaşmamıştır. Saha taraması devam etmektedir" açıklamasını yaptı.

Son Dakika: Konya'nın Kulu ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem

Kandilli Rasathanesi ise depremin Konya'nın Kulu ilçesinin Tavşancalı mahallesinde 2.4 kilometre derinlikte ve 5.1 büyüklüğünde olduğunu açıkladı.

Dicle Üniversitesi'nde Dekan Yardımcısı Yunus Yılmaz, odasında genç bir kız tarafından bıçaklandı Dicle Üniversitesi'nde Dekan Yardımcısı Yunus Yılmaz, odasında genç bir kız tarafından bıçaklandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kulu'da meydana gelen, Ankara'da da hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, herhangi bir kötü haber almamayı temenni ediyorum. Şu ana kadar komuta merkezimize yıkım veya mahsur kalma ihbarı gelmemiştir." dedi.

Son Dakika: Konya'nın Kulu ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem

Ayrıntılar geliyor...