Altı siyasi partiden oluşan Millet İttifakı dünkü toplantının ardından ortak cumhurbaşkanı adayı konusunda ortak bir anlayışa ulaştıklarını, nihai kararı 6 Mart'ta açıklayacaklarını duyurdu. Bugünse İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Genel İdare Kurulu'nu topladı.

Erzincan'da kayıp işçilerden ilk iz! 3 personelin manganez ocağında olduğu üzerinde duruluyor Erzincan'da kayıp işçilerden ilk iz! 3 personelin manganez ocağında olduğu üzerinde duruluyor

Akşener, toplantının ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulunuyor.

Akşener, "İYİ parti bir tercihe zorlanmıştır, bir kıskaca alınmıştır. Dayatmaya boyun eğmeyeceğiz. Ben ve arkadaşlarım ülkemizin 20 yılını harap eden zihniyete karşı ilk günden beri aynı kararlılıkla duruyoruz. 'Ceketimi assam aday ederim' diyenlerin karşısındayız. Geçen sene 5 siyasi parti ile bir araya geldik. Birçok önemlisi konuda mutabakat sağladık. Dün toplantıda ortak cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştık. 5 parti Kılıçdaroğlu'nun adayının adaylığını beyan etti. Biz ise Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu adını andık." dedi.

Ayrıntılar geliyor...