Mevsim İnşaat’tan Kahramanmaraş'a 39 bloklu TOKİ Projesi Mevsim İnşaat’tan Kahramanmaraş'a 39 bloklu TOKİ Projesi

İnşaat sektörüne küçük yaşlardan bu yana ilgisi olduğunu belirten Saygın İnşaat Kurucusu Can Saygın, ürettiği projeler ile kısa zamanda sektörde geniş bir kitleye ulaştı. Saygın İnşaat'ı dev inşaat kuruluşları arasında yerini alması için çalıştığını belirten Saygın, "Ailemiz Çukurova bölgesinde 90 senedir ticaretin birçok kolunda faaliyet gösterdi. Küçüklüğümden bu yana inşaat sektörüne ciddi bir merakım vardı. Bu merakımı işe dönüştürerek Saygın İnşaat ismi ile firmamı kurdum. Firmamı kurduktan kısa bir süre sonra çeşitli projelere imza attım. Bu ivme ile birlikte Saygın İnşaat giderek büyümeye başladı ve proje sayımız arttı. Şuanda da yeni projelerimizle birlikte Saygın İnşaat'ın dev inşaat firmaları arasında yerini alması için yoğun bir tempo ile çalışıyoruz" dedi.

"PROJELERİMİZ SES GETİRECEK"

Saygın İnşaat'ın sektörde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Can Saygın, yapımı devam eden projelerin tamamlanması ile birlikte bölgede ses getireceğini ifade ederek, "Şu an İstanbul’da üzerinde çalıştığımız yeni bir proje ile karşınıza çıkacağız. Bu proje İstanbul Çengelköy’de 4 bloktan oluşan 240 dairelik bir projedir. Ayrıca hem yurtiçi hem de yurtdışı ihale süreçlerinde almaktayız. Gelecekte hedeflerimize gelirsek ise çok yakında Mersin Mezitli Soli semtinde 3 bloktan oluşan projemizle karşınızda olacağız. Ayrıca Aralık ayında Katar'da stadyum projemiz mevcuttur. Önümüzdeki yıllarda firmamızı dünya çapında yapılar inşa ederek kendinden söz ettirmesi, sadece Türkiye’de değil dünya da Saygın İnşaat’ın tanınmasını amaçlıyoruz. Biz inşaat sektörüne birçok yenilik kattık. Projelerimizde binadan çok yeşil alana önem verdik. Gelişen teknolojiyi inşaat sektörüne entegre ettik. İş gücünde oluşan inşaat sürecini teknoloji ile minimize hale getirdik" dedi.

"MERSİN, SEKTÖRÜN PARLAYAN YILDIZI"

Mersin'in son yıllarda inşaat sektöründe önemli yatırımlara imza attığını belirten Saygın İnşaat Kurucusu Can Saygın, "İnşaat sektörü, içinde bulunduğumuz ekonomik daralmadan kaynaklı en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor. Konut üretiminde kullanılan ürünlerin fiyatlarının artması tüketiciye ciddi oranda yansımış durumda. Fakat buna rağmen Mersin'de konut satışları üst seviyelerde. Son verilere göre Türkiye'de en çok konut satışının yapıldığı il Mersin olarak göze çarpıyor. Mersin, gelişimini her daim sürdüren, yatırım yapılabilir iller arasında en çok ilgiyi gören illerden biridir diyebilirim. Mersin'e yapılan yatırımların artması kentimizin geleceği açısından hayati önem taşıyor. Bu noktada Mersin'de yaşayan herkesin Mersin'in çıkarlarını gözetmesi gerekmektedir" dedi.

Editör: Barış Köksal