Eşi ile birlikte çarşı merkezine alış verişe çıkan Savcı Hakan Kılıç, tavuk ürünleri satan bir marketten çıkarken yüzünü atkı ile örtmüş bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saat 15.30 sıralarından Çiftepınar Mahallesi Güven Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, saldırgan, sırtı dönük olan Savcı Kılıç'a 3 el ateş açtı. Kurşunlardan 2'si vücudunun göğüs bölgesine, 1'i de kafasına isabet eden Kılıç ağır yaralandı.
 
Çevredeki vatandaşlar tarafından bir araçla Doğubeyazıt Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Hakan Kılıç'ın tedavisi sürerken, bir süre vatandaşlar tarafından kovalanan, ancak yakalanmayan saldırganın bulunması için yoğun çalışma başlatıldı.
 
Saldırganın kaçtığı aracın plakasını belirleyen polisin yanı sıra jandarma ekipleri de ilçenin giriş ve çıkışında arama çalışmalarını sürdürüyor. Bütün araçların durdurularak arandığı, vatandaşların kimlik kontrolü yapıldığı öğrenildi.
Bu arada, Ağrı Valisi Ali Yerlikaya, olayın henüz yeni olduğunu, Doğubeyazıt ilçesine İl Emniyet Müdürü Halal Karataş'ı gönderdiğini belirtti. Vali Yerlikaya, daha sonra basına bir açıklama yapacaklarını ifade etti.
 
ERZURUM'A SEVK EDİLECEK
 
Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'nde uğradığı silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, Doğubeyazıt Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalenin ardından Erzurum'a sevk edilmesi bekleniyor.
Öğle saatlerinde alışveriş yaparken kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğrayan Hakan Kılıç halen Doğubeyazıt Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tutuluyor. Yapılan müdahalenin ardından doktorlar savcının Erzurum'a gönderilmesine karar verdiler. Savcı Hakan Kılıç için helikopter hazırlanırken, kısa süre içerisinde Erzurum'a gönderilmesi planlanıyor. Savcı Kılıç'ın evli ve 1 çocuk babası olduğu 2010 yılı atamalarında Tonya C. Savcısı iken Doğubeyazıt Savcılığı görevine atandığı öğrenildi.
 
3 KİŞİ GÖZALTINDA
 
Saldırı sonrası Doğubeyazıt ilçesi ile çevre il ve ilçelerde teyakkuz durumuna geçen polis, şehir merkezlerinin giriş ve çıkış yollarında sıkı denetimlerini sürdürüyor. Doğubeyazıt polisinin verdiği bilgiler ışığında, akşam saatlerine doğu Eleşkirt-Erzurum çevre yolu üzerinde araç kontrollerini sürdüren polis ekiplerinin, durdurduğu bir minibüs içerisindeki 3 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi. Şüphelilerin Eleşkirt Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü, yapılacak sorgulamaların ardından Doğubeyazıt ilçesine gönderileceği öğrenildi.